Menu Zamknij

Shutterstock jak na nim zarabiać

Shutterstock

Dla kogo jest Shutterstock

Jeśli jesteś twórcą treści multimedialnych, takich jak fotografie lub filmy, to zapewne zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca do dystrybucji swojej pracy.
Shutterstock to świetna opcja, która może zaoferować wiele korzyści dla twórców treści.

Atuty Shutterstock

Jednym z największych atutów tego stocku jest to, że to jedna z największych platform stockowych na świecie, z ponad 350 milionami plików multimedialnych w bibliotece.
Oznacza to, że jeśli zarejestrujesz się na Shutterstock, będziesz mieć dostęp do ogromnej bazy klientów, którzy szukają wysokiej jakości zdjęć i filmów.

Kolejną zaletą współpracy z Shutterstockem jest to, że jako twórca treści, będziesz miał kontrolę nad swoją pracą.
Będziesz mógł wybierać, które zdjęcia i filmy chcesz sprzedawać, ustalać ceny (w niektórych opcjach), a także wybierać, gdzie i w jaki sposób mogą być wykorzystane Twoje prace.

Klikając w ten link możesz się zarejestrować na Shutterstock i zacząć zarabiać na swoich treściach:

LINK DLA TWÓRCÓW – SHUTTERSTOCK

Zarobki na tym stoku

Shutterstock oferuje również atrakcyjny system wynagrodzeń dla twórców treści.
Za każde sprzedane zdjęcie lub film, otrzymasz prowizję. Im więcej prac zostanie sprzedanych, tym większe będą twoje zarobki.

Kwoty za każde sprzedane zdjęcie czy też film nie wydają się zawrotne, są liczone raczej w kilkudziesięciu centach niż dolarów, jednak pamiętać trzeba, że zdjęcia na tym stocku pobierane są w olbrzymich ilościach przez wyjątkowo dużą ilość redakcji, agencji reklamy i twórców stron internetowych.
Zatem ilość prac robi tutaj największą pracę i można wykorzystać z łatwością efekt skali.

Dodatkowe korzyści

Korzystanie z Shutterstocka to także świetny sposób na zdobycie międzynarodowej ekspozycji dla twojej pracy.
Shutterstock posiada klientów na całym świecie, co oznacza, że twoje prace mogą trafić do ludzi z różnych krajów, a tym samym zwiększyć twoją widoczność i reputację.

Rejestracja na Shutterstock to również bardzo proste i szybkie.
Wystarczy utworzyć konto i dodać swoje prace, aby rozpocząć sprzedaż.
Ten stock oferuje także narzędzia i wskazówki, które pomogą ci zwiększyć widoczność twojej pracy i przyciągnąć więcej klientów.

Podsumowując, rejestracja na ten stock to świetny sposób na zwiększenie widoczności twojej pracy i zarobienie pieniędzy za swoje zdjęcia i filmy.
Jeśli szukasz miejsca do dystrybucji swojej pracy, Shutterstock jest świetnym wyborem, który może zaoferować wiele korzyści dla twórców treści.

Moje obserwacje

To zdecydowanie dobry stock. Od niedawna posiadam na nim konto i dodaję sukcesywnie treści. Głównym plusem dla mnie łatwość w jaki dodaje się i opisuję zdjęcia.

Narzędzia do dodawania opisów, sugerowania słów kluczowych itp. To działa naprawdę dobrze i sprawia, że Shutterstock można zaliczyć do czołówki narzędzi.

Zarobki na Shutterstock za sprzedaż każdego zdjęcia nie należą do zbyt wysokich, można nawet powiedzić, że są bardzo niskie i są rzędu 0,10 – 0,30$ za pojedynczą sprzedaż.
Czyli 10 razy mniej niż np. na Adobe Stock !!!

Jednak ten stock generujęnaprawdę duży ruch i ciągłość sprzedaży, co w pewien sposób może równoważyć niskie zarobki za pojedyncze sprzedaże.
Shutter stock jest też stockiem na którym zdarzają się sprzedaże na licencjach, które potrafią wygenerować nawet 60$ i więcej za pojedynczą sprzedaż, zatem bez wątpienia opłaca się tam przedstawić swoje portfolio.

Jeśli chcesz zerknij na moje aktualne portfolio w Shutterstock – link

Zobacz też tekst o innym fajnym stoku z jakiego korzystam sprzedając swoje zdjęcia, ten stock to Depositphotos – link

Zobacz też: