Menu Zamknij

Lampa błyskowa GlareOne VEGA 400 – recenzja

Glare ONE VEGA 400

GlareONE VEGA 400 co to za sprzęt:

Studyjna lampa błyskowa.
Producent:
GlareOne
Model:
VEGA 400


Opis:

Studyjna lampa błyskowa o mocy 400 Ws.
Lampa posiada standardowy palnik w kształcie torusa, równomiernie oświetlający softboxy i inne modyfikatory.
Światło modelujące wykonane jest w technologii LED, co jest trwałym rozwiązaniem i nie emitującym tyle ciepła co żarówki halogenowe.
Obudowa lampy wykonana jest z tworzywa sztucznego o przyzwoitych walorach estetycznych, przy okazji jest lekka, przez co łatwiejsza w użytkowaniu.

Plusy:

  • Bardzo szybki czas ładowania. Lampa, zwłaszcza przy niższych mocach, jest gotowa do ponownego błysku właściwie natychmiast, co jest rzadko spotykane w tej klasie cenowej sprzętu.
  • Niska waga.
  • Wysoka estetyka wykonania.
  • Światło modelujące wykonane w technologii LED.
  • Szeroki i precyzyjny zakres regulacji mocy błysku.
  • Wygodny, zgrabny i nie drogi nadajnik wyzwalający lampę.

Plusy ujemne 😉

  • Trzeba się przyzwyczaić do niewielkiej ilości przycisków, dużo łatwiej pracowało by się na bardziej rozbudowanym panelu sterowania, gdzie każda funkcja miała by przypisany swój przycisk czy też pokrętło regulatora.
    Jednak jeżeli już się przyzwyczaimy do tego sposobu sterowania, raczej nie powinno nam to w niczym przeszkadzać.
  • Kąt pod którym wyświetlacz zachowuję swoją czytelność mógłby być trochę większy. Jest to trochę dokuczliwe zwłaszcza podczas świecenie z lampy ustawionej bardzo wysoko na statywie. Podczas patrzenia na wprost ekranu jest on wręcz znakomicie czytelny.

Podsumowanie:

VEGA 400 to rozwiązanie w bardzo rozsądnej cenie, które pomimo swojej niewielkiej ceny daje naprawdę dużo frajdy z błyskania.

Jeżeli planujesz zacząć błyskać to jest to super wybór, fotografowie z większym doświadczeniem ale bez budżetu na lampę za kilka tysięcy złotych, też nie będą żałować tego zakupu.

Na szczególna uwagę zasługuję fakt, że przy podawanej mocy błysku 400 Ws, VEGA 400 potrafi być naprawdę silnym źródłem światła mogącym rozświetlić dużą octę lub duży parasol z dyfuzorem.
Przy mocy ustawionej na minimum, potrafi być narzędziem delikatnie doświetlającym plan stanowiąc światło wypełniające.

Jest to zatem bardzo uniwersalne, precyzyjne narzędzie zarówno dla portrecisty pracującego przy otwartych przysłonach jak i dla fotografa produktowego, potrzebującego czasami sporej mocy błysku.

Opisane powyżej nieliczne niedogodności trzeba zrzucić raczej na kark naprawdę niskiej ceny urządzenia, a producenta pochwalić, że oszczędności ulokował w mniej ważnych elementach takich jak ekran czy przyciski, a nie w kluczowych elementach urządzenia, bo te działają bez najmniejszego zarzutu i są na bardzo wysokim poziomie wykonania.Ogólna ocena:


WARTO Duuużo więcej na tak, niż na nie – lubię pracować na tej lampie 😉Zobacz też: